15Kvě
2015
0
Květen

Květen

O květnu se mluví jako o měsíci lásky a romantiky, i Mácha o tom věděl své.

Přemýšlím kde se v kostelecké mládeži bere tolik romantiky , že se schází na schodech ke hřbitovu , u pomníku padlých nebo pod schody pošty, možná je jejich humor zaměřen jinak, nebo chtějí ukázat svoji formu zábavy.

My jsme vysedávali u Labe nebo na hřišti.

Nedávno  jsem neudržela pusu a zeptala se popíjející a kouřící (kdo ví co ) skupinky na hřbitovních schodech “ cože je tak romantického na tom že se schází zrovna tady“  bylo mě odpovězeno, že odevšad je vyhnala policie -kdo ví proč?

Že by někdo neměl pro romantiku na jaře pochopení?

Z čeho žijí takový mlaďoši?  Cigarety neměli zrovna nejlevnější a vino také nebylo krabicové!  O věku a kde jim tyto „zdravé výrobky prodají raději pomlčím“

Vědí rodiče, jakou zábavu mají po celé odpoledne jejich potomci?  A jak na to kouká zbytek města?  Nebo jim je jedno co se o nich povídá? Vím ,že doba kdy se vše zakazovalo je dávno pryč ,ale snad to nebylo tak špatné- a jak to bude s námi na stará kolena? Dokáží se o nás takový potomci postarat nebo opravdu přichází pomalu čas, kdy se mají rodiče svých dětí bát?

Vždy existují dvě strany mince. Jedni se honí za kariérou a penězi ,má třeba dvě zaměstnání a světa si moc neužije. Druzí proplouvají životem jak se dá, bez starostí a zodpovědnosti -tak kdo je na tom líp?

Vím moc dobře, že všeho moc škodí, máme na výběr? Samá práce bez lásky,porozumění a náruče, ve které se mohu třeba i vyplakat je na nic!  Žít ze dne na den- sice samá legrace ale bez cíle je snad ještě horší!

Tak ,pro všechny rozumné lidičky „užívejte si máj a zastavte se na chvíli a otevřete nejen oči ale i srdce  “ vyplatí se to!“

Protože za pár let, může být na všechno pozdě i na trochu lásky.

Vaše Anaha